جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک

پلک به عنوان یک اندام زیبا در صورت بوده و همچنین نقش همایتی آن از چشم برای همگان مشخص می باشد.متاسفانه با افزایش سن پوست پلک ها نیز مانند سایر قسمت های بدن شروع به شکل شدن کرده و افتادگی پیدا می کنند . امروزه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی جهت درمان پف پلک بالا (پلک فوقانی) و یا پف زیر چشم ( پلک تحتانی ) بسیار انجام میگیرد.

در پلک فوقانی وقتی که افتادگی شدید است باعث چسبیدن پلک ها موقع عرق کردن شده و در طول رو زبیمار احساس خستگی در چشم کرده و حتی باعث اختلال در میدان دید فرد می شود.

همچنین بیماران قادر به انجام ارایش دور چشم نمی باشند .این افراد کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی زیبایی پلک فوقانی می باشند.

عده ای نیز بصورت مادر زادی دچار فرم بد پلک بوده و فاقد چین پلکی بوده و پلک به اصلاح آسیایی شرقی دارند که می توان با جراحی آنرا تا حدودی اصلاح کرد..

افتادگی پلک تحتانی بدنبال افزایش سن عامل شایع دیگری برای مراجعه افراد به جراح پلاستیک می باشد که بصورت پف زیر چشم , کبودی و گود افتادگی زیر چشم بروز می نماید که از طریق برش ها زیر مژه از روس پوست و یا از طریق برش از سمت داخلی و مخاطی پلک قابل اصلاح می باشد.

عمل های پلک معولا بصورت سرپایی بوده و بیمار یکی دو ساعت بعد از انجام عمل قابل ترخیص می باشد.

منبع مطلب: سایت دکتر نجف بیگی متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =