تفاوت لیزر موها با سایر روش ها

تفاوت لیزر موها با سایر روش ها

رفع موهای قسمت هایی از بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، معمولا خانم ها تمایلی به داشتن موهای زائد در اطراف صورت و دست و پاها ندارند  به همین منظور با استفاده از روش های مختلف اقدام به از بین بردن موها مینمایند .

بسیاری از روش های سنتی وجود دارد که موهارا از سطح پوست محو و از بین میبرد اما این روش ها به صورت موقتی بوده و بعد از مدتی دوباره شاهد رشد موهای از بین رفته خواهید بود .

معمولا موها تا حد مشخصی رشد میکنند و بعد به صورت کاملا طبیعی میریزند ، موهای ریخته شده دوباره توسط فولیکول ها رشد میکنند . در واقع موهای قدیمی میریزند و موهای جدید جایگزین میشوند ، روش های سنتی تنها موهارا از بین میبرند و تاثیری بر فولیکول آن ندارند ، در واقع با کندن موها فولیکول ها از بین نمیروند و دوباره به جای آن موی تازه ای رشد میکند . توجه داشته باشید که استفاده از موم یا کرم های موبر ، استفاده از اپی لیدی و یا تراشیدن موهای سطح پوست تنها میتوان زمان رشد آن را کم یا زیاد کرد و نمیتوان به صورت قطعی موهارا از بین برد .

بازگشت پذیری ناخواسته ی موها در این روش ها بسیار بالا است ، اما لیزر موهای زائد میتواند فولیکول های مو را از بین ببرد و با تضعیف پیاز موها مانع رشد آنها و بیرون زدن از زیر پوست میشود .

معمولا موها در مرحله ی اول که آناژن نام دارد در حال رشد هستند، در این مرحله موها تحرک دارند و رنگ پذیرند، در این مرحله اگر اشعه ی لیزر به آنها تابیده شود میتواند فولیکول های آن را تخریب کند و از بین ببرد .

تفاوت لیزر موها با سایر روش ها

زمانی که یک موی در حال رشد با لیزر ضعیف شود ، فولیکول های تضعیف شده رشد  خود را کم میکنند و از پیاز مو جدا میشوند ، فولیکول ها از پیاز مو تغذیه میکنند و رشد میکنند و با قطع این ارتباط کم کم از بین میروند .

تلوژن (فاز استراحت)

تلوژن مرحله ای است که رشد موهارا متوقف میسازد ، در واقع موها وارد فاز استراحت میشوند . این استراحت در نواحی مختلف بدن متفاوت خواهد بود مثلا توقف رشد موها برروی سر تقریبا 3 ماه طول میکشد و در نواحی دیگر تا 6 ماه زمان لازم است .

لیزر موهای زائد کمک میکند تا موها وارد فاز آخر یعنی استراحت شوند و رش آنها متوقف شود ، البته چون موها در مراحل مختلفی از رشد و یا تخریب به سر میبرند ممکن است در یک جلسه موها از بین نروند و نیاز باشد تا چند بار جلسات را ادامه دهید.معمولا هر 4 هفته لازم است تا جلسات را تکرار کنید ، تا زمانی که موها کاملا از بین بروند. در هر جلسه تعداد زیادی از موها از بین میروند و در پایان دوره شاهد پوستی صاف و عاری از هرگونه مو خواهید بود .

منبع: سایت دکتر غلامین

 

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دوازده =