تزریق آمپول بعد از عمل بینی

تزریق  آمپول بعد از عمل بینی

ممکن است بعد از جراحی بینی ، نیاز به تزریق آمپول در این ناحیه باشد .

برخی اوقات جراح تزریقات لازم را حین عمل انجام میدهد،اما  معمولا تزریق آمپول بعد از جراحی بینی صورت میگیرد و پزشک توصیه میکند که برای کاهش تورم و نازک کردن بافت زیرپوست و جلوگیری از ایجاد ضخامت در تیغه ی بینی این تزریق را انجام دهید .

البته تزریق آمپول برای همه ی بینی ها مورد نیاز نیست و در اکثرموارد این مورد  در بینی های گوشتی دیده میشود .

 

پیش از این دررابطه با عمل بینی بر روی بینی های گوشتی توضیحاتی داده شده است ، همانطور که میدانید بافت بینی های گوشتی نسبت به نوع غضروفی و استخوانی آن ضخیم تر بوده و نمیتوان انعطافاتی که در بینی های استخوانی ایجادمیشوند را در بینی های گوشتی نیز اعمال کرد .

هرچند نوع عمل و تبحر پزشک در نحوه ی عمل بینی های گوشتی حرف اول را میزند ،اما باید توجه داشته باشید که بافت غضروفی در  بینی گوشتی ،ضخیم و پوست این نوع بینی محکم و سفت است ، از جهتی چربی زیر پوستی در این نوع بینی بعد از مدتی بازمیگردد ، بنابراین تزریق آمپول بعد از گذشت دوماه بعد از عمل جراحی بینی توصیه میشود . تا به میزان قابل توجهی از ورم های ناشی از عمل و تورم تیغه ی بینی کاسته شود .

از این رو آمپول تریا مسینولون  جهت نازک کردن بافت زیرین پوست بینی و نیز نازک کردن تیغه ی بینی کاربرد دارد ،بعد از این عمل بینی بیمار نازک تر شده و تغییرات انجام شد در زمان عمل به خوبی قابل مشاهده است .

ممکن است تزریق در بینی های استخوانی نیز مشاهده شود ، البته تشخیص این نیاز به پزشک جراح بستگی دارد .

توجه داشته باشید که این کا توسط پزشک جراح متخصص انجام شود ،زیرا میزان تزریق و موقعیت تزریق در نتیجه ی آن تاثیر به سزایی خواهد گذاشت ، از تزریق این آمپول به صورت خودسرانه جدا جلوگیری نمایید .

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =